PERGOLE


MATERIAŁOWE

 

Pergole marki Tarasola z pokryciem materiałowym pozwalają na pełne korzystanie ze słonecznych dni dzięki możliwośći zsunięcia praktycznie całej powierzchni, a stabilna konstrukcja wykonana z aluminium nie zagrozi nam podczas gwałtownej zmiany pogody i wzmożonego wiatru.

Funkcja zsuwania materiału ma jeszcze jedną zaletę, otóż w przypadku montażu przyściennego nie zaciemnia pomieszczeń w obiekcie do którego została zamontowana. Czynności tej można dokonywać za pośrednictwem automatyki jak również ręcznie w zależności od modelu zadaszenia.

 

,


Pergole marki Tarasola® z pokryciem materiałowym mają przekrojowe zastosowanie.
Od lekkiej konstrukcji jakim jest model Tarasola Wave, która chroni nas od promieni słonecznych oraz lekkiego deszczu, po konstrukcję typu Tarasola Cubic, która jest funkcjonalna nawet podczas lekkich opadów śniegu.

Możliwość rozsunięcia i zasunięcia materiału pozwala nam czerpać pełną radość z dobrych warunków pogodowych jak i chronić się przed niekorzystną aurą.

Pergola Tarasola®
WAVE

Tarasola® Wave to lekkie zadaszenie, sterowane manualnie, które mimo wizualnej delikatności oparte jest na solidnej, aluminiowej konstrukcji. Tkanina, układająca się we wzór fali tworzy dekoracyjny akcent, ale przede wszystkim chroni przed warunkami atmosferycznymi. 

Inspiracją dla twórców tej wersji tarasoli były drewniane pergole dlatego nawiązując do korzeni szczególnie polecamy tarasolę Wave w kolorze drewnopodobnym.

 

Tarasola Wave to zadaszenie, które charakteryzuje się lekkością o geometrycznej formie. Aluminiowe profile o nieco futurystycznej estetyce tworzą ciekawą filigranową wizualnie konstrukcję. Użytkownik tarasoli Wave ma dowolność w kwestii estetyki konstrukcji i może wybrać opcję narożnikową lub z dodatkową bramką. Dopełnieniem jest trójwarstwowy, tkaninowy dach przypominający kształtem falę, który poza aspektem dekoracyjnym chroni także przed słońcem oraz niekorzystnymi czynnikami atmosferycznymi.

Manualne sterowanie pozwala regulować jego ustawienie w zależności od aktualnych potrzeb. Tarasola Wave jest doskonałą alternatywą dla tradycyjnych, drewnianych konstrukcji tego typu, które czasy świetności mają już za sobą.

 
 

Pergola Tarasola®
SIMPLE

Tarasola Simple to jedno z zadaszeń o delikatnej, smukłej formie, występujące w modelu przyściennym. Minimalistyczny design sprawia, że ten rodzaj pergoli jest doskonałym rozwiązaniem dla zabudowań o zróżnicowanej architekturze, zarówno tej tradycyjnej, jak i nowoczesnej. Jednospadowy dach oraz system orynnowania sprawia, że woda deszczowa jest odprowadzana chroniąc newralgiczne punkty dachu przed jej zaleganiem.

 

Ruchomy dach jest przystosowany do sterowania manualnego, jak i automatycznego z poziomu smartfona lub pilota.

Dodatkowo, Tarasola Simple może być wyposażona w akcesoria poprawiające komfort użytkowania konstrukcji, takie jak: rolety typu ZIP , oświetlenie LED czy promienniki ciepła .

 
 

Pergola Tarasola®
LIGHT

Tarasola Light to lekka przyścienna, nowoczesna konstrukcja, wpisująca się z powodzeniem w zróżnicowaną architekturę. Tarasola Light wyposażona jest w jednospadowy, ruchomy dach oraz daszek techniczny, który pełni funkcję ochronną dla trójwarstwowej tkaniny po jej zwinięciu, jest integralną częścią zadaszenia. Konstrukcja jest wykonana z uwzględnieniem estetyki, co przejawia się w niewidocznych łączeniach profili aluminiowych z których wykonana jest konstrukcja pergoli.

 

Jest to zauważalne szczególnie w miejscu styku prowadnic z profilami podporowymi, tworząc wizualnie przyjemną całość . Niewątpliwą zaletą tej konstrukcji jest również możliwość regulacji belki spinającej.

Tarasola może być wyposażona w zestaw akcesoriów takich jak: promienniki ciepła, oświetlenie punktowe, bądź LED sterowanych zarówno automatycznie, jak i manualnie.

 
 

Pergola Tarasola®
FLAT

Tarasola Flat to solidne i stabilne zadaszenie, które występuje w modelu przyściennym, dzięki czemu może stanowić przedłużenie części wypoczynkowej jak również w wersji wolnostojącej jako oddzielny byt w Państwa ogrodzie. Pergola została zaprojektowana w sposób maksymalnie przemyślany. Dzięki temu funkcjonalność idzie w parze z estetyką wykonania.

 

Ekstrudowane aluminium z których wykonano profile w połączeniu z odporną na wilgoć i nadmierne nagrzewanie, trójwarstwową tkaniną tworzącą dach ze spadkiem na lewą stronę oraz opcjonalnym systemem odprowadzającym wodę czynią tarasolę komfortowym miejscem do spędzania wolnego czasu, nawet podczas niekorzystnej pogody.

Niewątpliwą zaletą tej konstrukcji jest jej modułowość, co oznacza, że można ją rozbudować o kolejne segmenty, powiększając tym samym powierzchnię użytkową.

 
 

Pergola Tarasola®
ELEGANCY

Tarasola Elegancy to charakteryzująca się nowoczesnym i minimalistycznym designem pergola . Jest eleganckim zadaszeniem, które świetnie sprawdza się jako przedłużenie strefy wypoczynkowej, zarówno dla budynków mieszkalnych, jak i obiektów o charakterze komercyjnych takich jak kawiarnie czy restauracje .

 

Możliwość zastosowania maksymalnej szerokości poszycia (13,5 × 6 m) sprawia, że Tarasola Elegancy jest często wybierana przez klientów z branży HoReCa. Konstrukcja wykonana jest z aluminiowej podstawy, natomiast jednospadowy, prosty dach o kącie nachylenia między 4, a 28 stopni wykonano z trwałej, trójwarstwowej tkaniny Techprotect, odpornej na warunki atmosferyczne, w tym porywy wiatru do 120 km/h. Elementem chroniącym materiał po zwinięciu jest daszek systemowy. Tarasola Elegancy jest zadaszeniem na tyle uniwersalnym, że umożliwia łączenie modułów w całość, dopasowując się tym do wielkości zabudowy. Zadaszenie sterowane jest automatycznie.

 
 

Pergola Tarasola®
LOFT

Tarasola Loft to zadaszenie, które wyróżnia się spośród innych konstrukcji przede wszystkim swoją bryłą i designem. Projekt miał na celu uzyskać indywidualny wygląd. Konstrukcja oraz dwuspadowy dach inspirowana architekturą skandynawską to cechy charakterystyczne dla tej budowli. Dach, który składa się w kierunku belek bocznych konstrukcji, pozwala na niezależne sterowanie obiema jego częściami, co umożliwia kontrolę nad wpadającym do wewnątrz światłem słonecznym.

 

Prosta w łączeniach Tarasola Loft oraz wysoki dach pozwala bez przeszkód cieszyć się przestrzenią. Loft doskonale łączy tradycję z nowoczesnością.

Solidna konstrukcja wykonana z ekstrudowanego aluminium jest dostępna w wielu kolorach z palety RAL . Zadaszenie Tarasola Loft jest systemem modułowym co pozwala na praktycznie nieograniczoną rozbudowę.

 
 

Pergola Tarasola®
CUBIC

Solidna konstrukcja, kubiczna bryła, minimalistyczny i nowoczesny design to cechy charakterystyczne dla Tarasoli Cubic. Jest to zadaszenie, łączące w sobie estetykę wykonania i odporność na niekorzystne warunki atmosferyczne, takie jak opady deszczu, nadmierne słońce, a nawet śnieg, co zapewnia komfort użytkowania. Zadaszenie występuje w wersji przyściennej oraz wolnostojącej, dzięki czemu z powodzeniem wpisuje się w zróżnicowane gusta oraz możliwość zagospodarowania różnych przestrzeni.

 

Ma ono charakter modułowy pozwalający na rozbudowę, co sprawia, że jest ona ciekawym rozwiązaniem dla branży HoReCa.

Każdy z modułów ma osobne poszycie co pozwala dostosować zadaszenie do własnych aktualnych wymagań. Dwuwarstwowy dach z napiętą tkaniną sprawia, że Tarasola jest spójną designerską konstrukcją, tworząc geometryczną formę. Dopełnieniem jest pełna automatyka, która gwarantuje sprawne i wygodne sterowanie elementami takimi jak rolety, promienniki ciepła, czy oświetlenie. W modelu Tarasola Cubic oświetlenie może być umieszczone liniowo na całej szerokości dachu.

 
 

W swojej ofercie posiadamy również wiele modeli pergoli z zadaszeniem lamelowym, zachęcamy do zapoznania się z wszystkimi produktami.

Napisz do nas w celu uzyskania szczegółówych informacji